Zaobserwuj nas:
O skórze

Informacje o skórze


 

VOOC do produkcji wykorzystuje tylko naturalne skóry o najwyższej jakości. Musisz wiedzieć, że skóra naturalna jest jednym ze szlachetniejszych materiałów, z którego powstają piękne i trwałe przedmioty. Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita.

Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności. Część z nich udaje się zminimalizować w garbarniach, ale nie zawsze możliwe jest ich całkowite usunięcie. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia i ze względu na swoją naturę nie podlegają reklamacji.

 

Skóry w produktach VOOC


 

CRAZY HORSE - to gruba skóra, która używana jest w produkcji wytrzymałych butów trekkingowych. Elastyczna i wytrzymała jednocześnie, dzięki czemu wszelkie zginanie, rozciąganie, otarcia czy odbarwienia nie powodują uszczerbku jej parametrów. Skóra crazy horse jest licową skórą olejową. Podczas garbowania jest moczona w naturalnych gorących olejach, co nadaje jej niebywałej trwałości.

JUCHT - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, potem staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.

OLD LOOK - skóra naturalna poddana specjalnym zabiegom postarzania. Niektóre gatunki skór postarzanych metodą OLD LOOK mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość.

WŁOSKA - ze skóry włoskiej powstaje najbardziej ekskluzywna galanteria wyróżniająca się wspaniałą prezencją. Do produkcji używane są garbniki pochodzenia roślinnego przy zastosowaniu niewielkich ilości lekkich lakierów. W wyniku takiego procesu skórze nadaje się niesamowitej miękkości, gładkości i delikatnego połysku.

SKÓRA GALANTERYJNA – gładka skóra bydlęca z matowym lub lekko połyskującym wykończeniem powierzchni. Łączy wytrzymałość ze wszystkimi zaletami skór naturalnych. Dzięki temu, że pigment nakładany jest na powierzchnię lica, skóra galanteryjna jest odporna na codzienne użytkowanie, a więc idealnie nadaje się do wyrobu np. portfeli.

NUBUK - jest przygotowywany przez oszlifowanie powierzchni skóry zazwyczaj od strony lica (wierzchnia strona skóry). Charakteryzuje się on krótkim meszkiem i jest dość odporny na zaplamienia i wilgoć. Nubuk to skóra przypominająca w dotyku brzoskwinię. Są to skóry otwarte, chłonne, o doskonałych właściwościach higienicznych. W potocznym słowa znaczeniu „oddychają”.

Pielęgnacja


 

Skóra jagnięca, cielęca, nappa międlona, licowa, barania (owcza licowana):


- zabrudzenia usunąć gąbką lub szmatką zwilżoną w czystej wodzie, nie przemaczać!
- pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej
- na oczyszczoną torbę można nanieść niewielką ilość pasty lub kremu do skór (prosimy zwracać uwagę na zalecenia producentów środków konserwujących, polecamy wcześniej sprawdzić na próbce skóry)
- delikatnie polerować miękką tkaniną
Nie stosować past samo nabłyszczających! Podszewki czyścić chemicznie.

 

Old Look, nubuk, welur, zamsz, krek:

Nie stosować past i kremów!
- zabrudzenia delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, nie przemaczać!
- pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej
- w celu ożywienia koloru można nanieść specjalny środek koloryzujący do tego typu skór (pianka, aerozol)
- dla zabezpieczenia można nanieść impregnat do tego typu skór, ale należy pamiętać, że bardzo jasne kolory mogą być przyciemnione nawet przez bezbarwne impregnaty.

 

Instrukcja użytkowania


Wyroby ze skór należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem. Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia. Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ale wyłącznie specjalnych środków przeznaczonych do konserwacji skór i materiałów. Produkty (głównie w ciemnych kolorach) mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. Wyroby z zamszu, mogą pozostawiać na ubraniach niewielki meszek. Wynika to z naturalnej właściwości zamszu, który ma tendencje do wycierania się podczas użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl