Zaobserwuj nas:
Reklamacje i gwarancje

Reklamacja towaru


Jeżeli podczas użytkowania zakupionego towaru okaże się, że ma on wadę nie wynikającą ze złego użytkowania lub naturalnego zużycia mogą Państwo złożyć reklamację. Sprzedawca odpowiada za niezgodność Towaru z umową (wady towaru) przez 2 lata od dnia odbioru przesyłki. Jeżeli wada wystąpiła w pierwszym roku mają Państwo czas do końca obowiązywania rękojmi na złożenie reklamacji. Jeżeli wada wystąpiła w drugim roku mają Państwo 1 rok na złożenie reklamacji od dnia zauważenia wady.

 

 

Gwarancja


Produkty VOOC objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta. Gwarancja ogranicza się do wartości zakupionego produktu. Gwarancja obejmuje wady wyrobu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi. W okresie gwarancyjnym reklamowany wyrób zostanie bezpłatnie naprawiony. W przypadku gdy naprawa nie jest możliwa, wyrób zostanie wymieniony na taki sam wolny od wad. Jeżeli naprawa lub wymiana nie będzie możliwa reklamującemu przysługuje prawo do zwrotu zapłaconej kwoty. W przypadku napraw pogwarancyjnych istnieje możliwość skorzystania z pomocy i fachowego doradztwa. W tym celu należy skontaktować się z producentem.

 

Gwarancja nie obejmuje


Gwarancja nie obejmuje wad wynikłych z powodu: uszkodzeń mechanicznych, chemicznych (rozpuszczalniki, kwasy, oleje, kwaśne deszcze itp.), celowego uszkodzenia wyrobu, ekstremalnych temperatur, uszkodzeń powstałych w wyniku nieprzestrzegania prawidłowej eksploatacji (w tym instrukcji użytkowania normalnego zużycia i wycierania wyrobu, użytkowania wyrobu niezgodnie z jego przeznaczeniem). W przypadku wyrobów wykonanych z materiałów old look-"starzonych", gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania farby i lica oraz zarysowań materiału, itp., ponieważ stanowi to element design wyrobu. W przypadku wyrobów wykonanych ze skór z włosiem na zewnątrz, gwarancja nie obejmuje wycierania się okrywy włosowej (jest to naturalna właściwość skóry). Rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica) nie stanowią wady.

Pozostałe zasady reguluje Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

 

 

Instrukcja użytkowania


Wyroby ze skór należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem. Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia. Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ale wyłącznie specjalnych środków przeznaczonych do konserwacji skór i materiałów. Produkty (głównie w ciemnych kolorach) mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. Wyroby z zamszu, mogą pozostawiać na ubraniach niewielki meszek. Wynika to z naturalnej właściwości zamszu, który ma tendencje do wycierania się podczas użytkowania.

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: sklep@vooc.pl lub telefonicznie: 730838789. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl